Ndërlidhjet

BRUKSEL/BEOGRAD


Përfaqësuesi i lartë i politikës së jashtëme të Bashkimit Evroipan, Javier Solana thotë se ai ka arritur progres në bisedimet me presidentin malazez Milo Gjukanoviq se si mund të zgjidhen tensionet egzistuese midis Serbisë dhe Malit të Zi në kuadër të korrnizave egzistuese të federatës jugosllave.
Ndërkaq ,presidenti Jugosllav,Vojisllav Koshtunica tha në Bedograd se Serbia dhe Mali i Zi ndodhen para një “fillimi të ri” në historinë e përbashkësisë dhe ka shfaqur optimizëm për mbetjen e shtetit të përbashkët.
XS
SM
MD
LG