Ndërlidhjet

TOKIO


Presidenti,George Bush gjatë vizitës në Japoni ka theksuar se dëshiron ti zgjidhë në rrugë paqësore dicerencat e Shteteve të Bashkuara me Irakun ,Iranin dhe Korenë Veriore,por se i mbanë të gjitha opsionet në tryezë për tu marrë me këto tre vende,të cilat i pat cilsuar si “bosht i së keqes”.
Kryeministri Junichiro Koizumi tha nga ana e tijë se Japonia do të vazhdojë të mbështesë Shtetet e Bashkuara në luftën kundër terrorizmit.
Kryeministri japonez tha gjithashtu se ai dhe presidenti George Bush janë dakorduar për nevojën e rindërtimit të Afganistanit që sa po ka dalë nga sundimi taliban.
XS
SM
MD
LG