Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

UASHINGTON


Familjarët e shtatë viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit mbi qendrën Botërore të Tregtisë në Nju Jork, kanë plotësuar kërkesën për të hedhur në gjyq të akuzuarin kryesor për orkestrimin e atyre sulmeve, Osama bin Ladenin si dhe Irakun e Iranin. Ata kërkojnë mbi 100 miliardë dollarë dëmshpërblim. Juristi Tomas Mellën, tha se qëllimi është që të bllokohen llogaritë që mund të përdoren nga grupet terroriste për sulme të ardhshme vrastare.
XS
SM
MD
LG