Ndërlidhjet

JERUSALEM/RAMALLAH


Kryeministri, Ariel Sharon ka deklaruar se nuk do te shpie Izraelin në luft, por as që e ka përjashtuar këte mundësi, ndërkohë që forcat Izraelite në sulmet e fundit hakmarrëse raportohet të kenë vrarë 18 palestinezë.
Duke iu referuar valës së fundit të goditjeve izraelite, udhëheqja palestineze tha në një komunikatë se sulmet ushtarake dëshmojnë urrejtjen e Izraelit dhe ka theksuar vendosmërinë që të luftojë derisa të gjitha trupat izraelite dhe kolonët të largohen nga toka palestineze.
XS
SM
MD
LG