Ndërlidhjet

KANDAHAR/AFGANISTAN


Kryeshefi i Shtabit të Përbashkët të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara, gjenerali Richard Myers tha se forcat e udhëhequra nga Amerika do të qëndrojnë në Afganistan derisa të shpartallohen të gjitha xhepat e mbetura të rezistencës të talibanëve dhe të al Kaidës.
Gjenerali Myers i ka bër këto komente në Kandahar ,gjatë vizitës një baze të forcave të koalicionit në aeroport, ku takoi komandantët e 4.300 ushtarëve nga Shtetet e Bashkuar, Kanadaja, Norvegjia, Jordani dhe vendeve të tjera.
XS
SM
MD
LG