Ndërlidhjet

MITROVICË


Një polic i UNMIK-ut është qëlluar me armë zjarri dhe plagosur nga turma protestuesish serbë në Mitrovicë, që vërshuan me gurë edhe ushtarët e forës paqëruajtëse të udhëhequr nga NATO dhe vetura të policisë ,njoftouan zdhënësit e UNMIK-ut.
Serbët protestuan pasi policia e UNMIK-ut me urdhërin e gjyqtarit ndërkombëtar arrestoi në orët e mëngjesit në Mitrovicë, Stefan Zhigiq dhe Sergej Zaporoxhac, të dyshuar për vrasjen e një shqiptari në 3 shkurt të vitit 2000.
XS
SM
MD
LG