Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti i Shteteve të Bashkuara,George Bush në kuadër të turneut vendeve të Azisë Lindëre vizitoi sot Kinën ku kishte bisedime me udhëheqjen e sajë më të lartë.
Georeg Bush vizitoi më parë Japoninë dhe Korënë Jugore ,e gjatë bisedimeve në Pekin,ka kërkuar ndihmën e presidentit Jiang Zemin për hapjen e një dialogu me Korenë Veriore.
Preidenti i Shteteve të Bashkuara i ka bërë thirrje utoriteteve të Kinës që ti kundërvihen zgjerimit të teknologjisë raketore dhe teknologjive tjera vrastare dhe të respektojnë të drejtat fetare të popullit të Kinës.
XS
SM
MD
LG