Ndërlidhjet

HAGË


Në procesin gjyqësor kundër ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq në Tribunalin e Hagës, sot dëshmuan Agim Zeqiri dhe Fehim Elshani. 67 vjeçari Elshani nga fshati Nagafc i Kosovës, dëshmoi për vrasjet, djegiet, deportimet nga fshati i tij ndërsa akuzoi Millosheviçin për brutalitet të “paimagjinueshëm”. Agim Zeqiri, ndërpreu dëshminë pasi nuk ndjehej mirë. Siç deklaroi, ai vuan nga një sëmundje e veshkave qëkurse u rrah egërsisht nga forcat serbe të sigurisë, tre vjet të shkuara.
XS
SM
MD
LG