Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i politikës së jashtme europiane, Havier Solana, ka mbërritur në Beograd ku pas takimeve të veçuara me presidentin jugosllav Vojisllav Koshtunica, atë malazez Millo Gjukanoviç dhe kryeministrin e Serbisë Zoran Gjingjiç, planifikon të japë një konferencë për shtyp. Bisedimet e Solanës me zyrtarët e lartë serbë dhe malazezë do të fokusohen në raportet e dy entiteteve në të ardhmen. “Ne dëshirojmë të skicojmë, brenda dy muajve të ardhshëm, konceptin e një federate të re, të reformuar” - tha më herët gjatë ditës kryeministri serb, Zoran Gjingjiç.
XS
SM
MD
LG