Ndërlidhjet

TIRANË


Qeveria e re e Shqipërisë bëri sot betimin para Kushtetutës dhe presidentit në një ceremoni ku mungonte opozita. Kabineti i kryeministrit Pandeli Majko u miratua në orët e para të mëngjesit pas një séance maratonike të Parlamentit. Për përbërjen dhe programin e qeverisë votuan 81 deputetë.
XS
SM
MD
LG