Ndërlidhjet

TIRANË


Qeveria e re e Shqipërisë bëri betimin para Kushtetutës dhe presidentit të Republikës pasi parlamenti me shumicë votash miratoi kabinetin e kryeministrit Pandeli Majko.
Kryeministri i ri kishte thënë para deputetëve se prioritet i tij do të jetë të qeverisë vendin ashtu që të nxisë integrimin e mëtejshëm të Shqipërisë në strukturat Euro-atlantike.
XS
SM
MD
LG