Ndërlidhjet

PODGORICË


Propozimet e Bashkimit Evropian bëjnë thirrje për një Union të Serbisë dhe Malit të Zi, vetëm me një karrike në Kombet e Bashkuara, thuhet në një tekst të autorizuar të shefit të politikës së jashtëme të BE-së Javier Solana ,të publikuar në gazetënn “Vijesti” të Podgoricës.
Javier Solana kishte mbrëmë bisedime në Boograd me liderët serbë e malazez ,në kuadrin e përpjekjeve të Bashkimit Evropian për të mbajtur dy repubikat në një shtet të përbashkët.
XS
SM
MD
LG