Ndërlidhjet

SHKUP


Maqedonia duhet të implementojë një varg të gjërë reformash, si pjesë e synimeve të saja për anëtarësim në NATO, ka thënë në Shkup përfaqësuesi i Shteteve të Bashkuara pranë Aleancës, Nicholas Burns, por ka theksuar se “është i mundur apo jo anëtarësimi, NATO do të vazhdojë të ketë raporte të mira me ate vend”.
Nicholas Burns, i cili po vizitonë vende që aspirojnë të bëhen anëtarë të NATO-s, takoi presidentin Boris Trajkovski, kryeministrin Lupço Georgievski dhe ministrat e Jashtëm dhe të Mbrojtjes së Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG