Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm rus, Igor Ivanov thotë se bashkësia ndërkombëtare nuk duhet të injorojë tensionet vazhduese në Ballkan sepse atje,siç ka vlerësuar,”akoma ka probleme serioze që mund ta destabilizojnë situatën rajonale”.
Ivanov i ka bër këto komente pas bisedimeve në Moskë me zëvendës kryeministrin e Serbisë, Nebojsha Çoviq e në komunikatë thuhet se “ata kanë shfaqur brengosje që kërkesat kyçe të Serbisë dhe serbëve të Kosovës, përfshirë edhe kthimin e serbëve të hikur,akoma nuk janë përmbushur”.
XS
SM
MD
LG