Ndërlidhjet

ATLANTA/ShTETET E BASHKUARA


Venedet e zhvilluara të botës duhet të rrisin përpjekjet për zvogëlimin e varfërisë globale, nëse duhet fituar lufta kundër terrorizmit, ka thënë presidenti i Bankës Botërore, Jim Wolfensohn, para një tubimi liderësh ndërkombëtarë në qendrën Karter në Atlanta.
“Bota nuk do të jetë stabile nëse nuk do t,ia dalim ndanë çështjes së varfërisë, e po të mos jetë bota stabile stabile, do të prekemi nga migracioni, krimi, droga dhe terrori”,ka thënë Wolfensohn.
XS
SM
MD
LG