Ndërlidhjet

ZAMBOANGA


Një gjeneral filipinas, njofton se të 160 forcat speciale amerikane janë vendosur në jug-lindje të Filipineve, për të ndihmuar trupat vendase në kërkim të rebelëve të organizatës Abu Sjaf, që shihet si aleate e rrjetit terrorist Al-Kaida. Ndërkohë një tjetër ekip special ka gjetur trupat e pajetë të 3 ushtarëve amerikanë dhe është në kërkim të 7 të tjerëve të cilët gjendeshin në bordin e një helikopteri MH-47, në kohën kur ky u rrëzua në det në afërsi të një ujdhese.
XS
SM
MD
LG