Ndërlidhjet

VARSHAVË


NATO dhe partnerët e tij thanë se do të forcojnë bashkëpunimin në luftën kundër terrorizmit pasi përfunduan konferencën dy ditëshe me dyer të mbyllura në Varshavë, ku u tubuan rreth 100 zyrtarë nga 19 vendet e Aleancës dhe 27 partnerët e sajë nga Partneriteti për Paqë.
Zëvenës ministri i polak i Mbrojtjes, Adam Rotfeld tha se NATO dhe partnerët e tij duhet të harrojnë dallimin midis kërcënimeve të brendëshme dhe të jashtëme pas sulmeve të 11 shtatorit ndaj Shteteve të Bashkuara dhe se nevojitet kuptim i ri dhe organizim i ri për sigurinë.
XS
SM
MD
LG