Ndërlidhjet

LONDËR/NJU DELHI


Gazeta britanike,”Daily Telegraph” raportonë se forca speciale amerikane dhe britanike janë duke gjurmuar për Osama bin Ladenin në Kashmirin e kontrolluar nga India.
Gazeta pohon që shërbimet e Indisë ti kishin thënë CIA-s se besonin që bin Ladeni fshihet në Himalajet e Kashmirit dhe mbrohej nga grupi gerril islamik, Harkat-ul-Mujahidin.
Zartarët e Indisë i cilsuan këto shkrime si “plotësisht të pakumtimta” dhe thanë se kurrfarë forcash britanike apo amerikane nuk operojnë në Luginën e Kashmirit.
XS
SM
MD
LG