Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti irakian ,Saddam Hussein,citohet të ketë thënë se ai më parë do të lejonte të përmbysej se sa të shohë vendin e tij të shkatërruar nga sulmet ajrore të Shteve të Bashkuara.
Gjatë një takimi me zyrtarët ushtarakë në Bagdad me rastin e Kurban Bajramit, Hussein ka thënë se ai mbështet opsionin e përmbysjes së regjimit, që e ka quajtur “slogan të civilizuar”, mbi ate të goditjes së popullatës dhe shkatëtërrimit të resurseve të saja.
XS
SM
MD
LG