Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kabineti izraelit do të takohet nesër që të diskutojë dhënien fund të arrestit shtëpiak që forcat izraelite i kanë imponuar liderit palestinez,Yasser Arafat që nga fillimi i dhjetorit, raportoin radioja publike e Izraelit.
Thuhet se ministrat e Jashtëm dhe të Mbrojtjes së Izraelit mbështesin hapin që ti jepet fund arrestimit shtëpiak të Yasser Arafatit në Ramallah,duke thënë se ai ka plotësuar kushtet me arrestimin e personave të ndërlikuar në vrasjen e ministrit izarelit të turizmit.
XS
SM
MD
LG