Ndërlidhjet

MOSKË


Disa mijëra komunistë rusë marshuan sot në Moskë në përvjetorin e festës së Mbrojtjes së Atdheut që të protestojnë kundër politikës të presidentit të Rusisë Vlladimir Putin.
Ata valvitën pankarta me mbishkrimet, “Borgjezët të nxirren me shqelma jashtë Rusisë” dhe “Putin është lakej i Bushit”, referencë kjo ndaj presidentit amerikan.
XS
SM
MD
LG