Ndërlidhjet

SARAJEVË


Volfgang Petriç, përfaqësuesi më i lartë ndërkombëtar në Bosnje, viziton sot Beogradin ku u takua së pari me ministrin e jashtëm jugosllav, Goran Svillanoviç. Ai do të qëndrojë për dy ditë bisedime me zyrtarë të tjerë të lartë federalë dhe republikanë – bën të ditur një zëdhënës i tij.
Sipas të njëjtit burim, Petriç do duhet të diskutojë për “zhvillimet më të fundit dhe implementimin e marrëveshjes së paqes të Dejtonit që i dha fund luftës së viteve ‘92-’95 ”.
XS
SM
MD
LG