Ndërlidhjet

ÇISINAU


Më tepër se 40 mijë moldavianë protestuan sot në rrugët e kryeqytetit të vendit, me kërkesën për dorëheqjen e qeverisë së dominuar nga komunistët. Demonstruesit bllokuan trafikun, ndërsa marshonin me parrullat “Stop terrorit të kuq”. Policia tha se protesta ishte paqësore dhe se nuk ka bërë arrestime.
XS
SM
MD
LG