Ndërlidhjet

PARIS


Kryeministri Lionel Zhospë, u emërua me shumicë votash sot nga partia e tij, si kandidat për zgjedhjet presidenciale franceze të planifikuara për datat 21 prill dhe 5 maj. Zhospë dhe rivali i tij Zhak Shirak, janë pretendentët kryesorë në garë.
XS
SM
MD
LG