Ndërlidhjet

ÇISINAU/MOLDAVI


Mbi 40 mijë qytetarë protestuan në kryeqytetin e Moldavisë, duke kërkuar dorëheqien e qeverisë së dominuar nga komunistët.
Demonstruesit ndalën trafikun dhe mbanin pankarta me mbishkrime “Ndal Terrorit të kuq”, por policia nuk arrestoi ndonjë person e tha se demostratat ishin paqësore.
Presidenti i Moldavisë, Vladimir Voronin u ka bërë thirrje protestuesve që të ndalin demostratat, duke thënë se ato janë ilegale.
XS
SM
MD
LG