Ndërlidhjet

NABLUS, BREGU PERËNDIMOR


Ushtarë izraelitë kanë qëlluar për vdekje dy palestinezë në një postbllok dhe kanë plagosur një grua e cila po shkonte në spital për të lindur. Në qytetin Ramallah, tankset izraelitë janë tërhequr nga shtabi i udhëheqësit Jaser Arafat, por kanë mbajtur rrethimin me mjete të blinduara përqark qytetit.
XS
SM
MD
LG