Ndërlidhjet

JERUZALEM


Mediat izraelite raportojnë se kryeministri Ariel Sharon është pajtuar të diskutojë planin saudit për paqe në Lindjen e Mesme.
Sharon ka kërkuar që për organizimin e takimit me zyrtarë të Arabisë saudite, të ndihmojnë Kombet e Bashkuara.
Sipas planit, Izraeli do duhet të tërhiqet nga territoret e pushtuara palestineze dhe në këmbim, vendet arabe do të njohin Izraelin.
XS
SM
MD
LG