Ndërlidhjet

TEHERAN


Udhëheqësi i përkohshëm afgan Hamid Karzai, ka lëvduar Iranin për mbështetjen që i ka dhënë Afganistanit në vite. Duke folur para parlamentit iranian në Teheran, Karzai falenderoi fqinjin e tij Perëndimor për ndihmën që i pati dhënë Afganistanit në luftën kundër ish-Bashkimit Sovjetik si dhe strehimin që u ofroi nja 2 milion refugjatëve afganë.
XS
SM
MD
LG