Ndërlidhjet

KARAÇI


I dyshuari kryesor për orkestrimin e rrëmbimit dhe vrasjes së reporterit amerikan, Daniel Përll, doli sot para një gjykate anti-terror në Karaçi. Gjykatësit urdhëruan zgjatjen e arrestit me 14 ditë për Ahmed Omar Saed Sheikun, me qëllim që hetuesit të mund të sigurojne më shumë të dhëna për të.
Policia pakistaneze deklaron se Omar Sheik ka pohuar se është ai organizatori i rrëmbimit të Përll, por vetë i akuzuari tha sot se policët kanë ushtruar presion mbi të duke e detyruar ta nënshkruajë dëshminë.
XS
SM
MD
LG