Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Një zyrtar nga administrata e mbështetur nga Moska në Çeçeni thotë se tre ushtarë rus dhe një administrator pro-moskoit çeçen janë vrarë gjatë dhunës së fundit në republikën kryengritëse.
Ushtarët janë vrarë nga mina dhe kryengritës që kishin sulmuar shtatë herë pozicionet ruse prej dje ,kurse zyrtari i rajonit të Vedenos, Asma Zikhairayeva,është goditur për vdekje në shtëpin e tij.
XS
SM
MD
LG