Ndërlidhjet

NJU DELHI


India ka bër me dije se do te mbajë të mobilizuar armatën e sajë në kufirin me Pakistanin fqi derisa të jetë e bindur se rivali i sajë atomik ka ndërprerë mbështetjen e sulmeve nga militantë islamik kundër caqeve indase.
Presidenti Narayanan bëri këto deklarata në parlament ku paraqiti politikën e qeverisë e tha se Delhi nuk do të vazhdojë bisedime me Pakistanin derisa të dëshmojë se ka ndërmarrë “hapa efektiv” që ti japë fund mbështetjes së militantëve,duke përfshirë edhe shtetin Jamu dhe Kashmir të Indisë.
XS
SM
MD
LG