Ndërlidhjet

BEOGRAD


Agjensia Asoshiejted Pres njofton se eshtrat e tre shtetasve amerikanë me origjinë shqiptare, të gjetura në një varrezë masive në Serbi, po transferohen për në Shtetet e Bashkuara. Arkmortët e vëllezërve Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyçi janë nisur për në Prishtinë e më pas do të dërgohen në Amerikë ku do të bëhet ceremonia e varrimit.
Ambasada amerikane në Beograd bën të ditur se hetimet për identifikimin e vrasësve po vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG