Ndërlidhjet

JERUZALEM


Ministri izraelit i Mbrojtjes, Benxhamin Elizer, ka deklaruar pas takimit me shefin për politikë të jashtme dhe siguri të Bashkimit Europian, Havier Solana, se bisedimet e izraelito-palestineze duhet të nisin sa më shpejt që të jetë e mundur.
Më herët gjatë ditës, gadishmërinë për të rifilluar bisedimet e shprehu edhe udhëheqësi palestinez, Jaser Arafat, i cili tha se Solana e bindi që t’u rikthehet negocijatave.
XS
SM
MD
LG