Ndërlidhjet

NJU DELHI


Udhëheqësi i përkohshëm afgan, Hamid Karzai, ka mbërritur në kryeqytetin indian për të shqyrtuar me zyrtarët e atjeshëm mundësitë që ka India për të ndihmuar qeverinë e Kabulit në rindërtimin dhe stabilizimin e vendit.
Karzai viziton Nju Delhin pas një qëndrimi dy-ditësh në Teheran, ku ai dhe presidenti Mohamed Khatami, nënshkruan një marrëveshje për luftë kundër terrorizmit e trafikimit të drogës si dhe për të mos ndërhyrë në punët e njëri-tjetrit.
XS
SM
MD
LG