Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Pakistan, Uendi Çambërlen dhe presidenti pakistanez, Pervez Musharraf, kanë diskutuar sot mundësitë e ekstradimit të Ahmed Omar Saed Sheikut, të dyshuarit kryesor për rrëmbimin dhe vrasjen e reporterit amerikan, Daniel Përll.
Procedura mund të jetë e ndërlikuar pasi dy vendet nuk kanë marrëveshje ekstradimi.
XS
SM
MD
LG