Ndërlidhjet

SEUL


Punëtorë të dy kompanive të mëdha koreano-jugore të prodhimit të automobilave, Hyundai dhe Kia, po vazhdojnë për të dytën ditë një grevë që kundërshton planin e qeverisë për privatizim si dhe synon shkurtimin e orëve të punës në javë. Sipas Unionit Sindikalist Koreano-Jugor, në grevë janë hedhur 100 mijë punonjës, por zyrtarë të ministrisë së punës thonë se kjo shifër është përgjysmë më e vogël.
XS
SM
MD
LG