Ndërlidhjet

GRANADA/SPANJË


Ministrat nga vendet e Bashkimit Evropian dhe gjashtë vendeve të pasura me naftë nga Gjiri arabo-persik fillojnë gjatë ditës mbledhjen në Granadë kushtuar nënshkrimit eventual të një marrveshje për tregtinë e lirë midis dy grupacioneve.
Bashkimi Evropian dhe ministrat e vendeve të Gjirit pritet të diskutojnë gjithashtu edhe bashkëpunimin në luftën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër terrorizmit si dhe rrugët që eventualisht ti jepet fund konfliktit izraelito-palestinez
XS
SM
MD
LG