Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf ka akuzuar kundërshtarët e fushatës së tij kundër terroristëve dhe ekstremistëve fetarë për sulmin kundër një xhamie të myslimanëve shiitë, me çratst u vranë 10 njerëz e 15 u plagosën.
Ky sulm u tha se ishte incidenti i parë më i rëndë i dhunës sektare në Pakistanin kryesisht suni, që kur Musharraf paraljmëroi muajin e kaluar fushatën mbarëkombëtare kundër ekstremizmit.
XS
SM
MD
LG