Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Grupi U2 dhe këngëtarja Alicia Keis, janë fituesit e mëdhenj të cmimeve Gramy.
Grupi irlandez U2 mori vlerësimin më të lartë për këngën “Walk on”, dedikuar disidentit birmanez Aung San Kiu si dhe katër çmime të tjera për albumin e tyre “All that you can’t leave behind”. Çmimi “kënga e vitit” iu dha 21 vjeçares Alicia Keis, për albumin e saj “Fallin”. Keis u emërua gjithashtu si artistja më e mirë e re.
XS
SM
MD
LG