Ndërlidhjet

SHKUP


Policia e Maqedonisë ka arrestuar 12 shqiptarë, mes të cilëve edhe dy gra, me akuzën për trafikim armësh dhe përgatitje sulmesh terroriste – bëri të ditur sot Ministria e Punëve të Brendshme.
Sipas burimeve policore, gjatë bastisjes të martën, të shtëpisë së një shqiptari në Shkup, janë gjetur dy granata ndërsa një sasi armatimi është konfiskuar në operacione të ngjashme. Policia maqedonase thotë se të arrestuarit janë ish anëtarë të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.
XS
SM
MD
LG