Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Grupi U2 dhe këngëtarja Alicia Keis, janë fituesit e mëdhenj të cmimeve Gramy.
Në ceremoninë e mbrëmshme të zhvilluar në Los Anxhelos, grupi irlandez U2 mori vlerësimin më të lartë për këngën “Walk on”, dedikuar disidentit birmanez Aung San Kiu si dhe katër çmime të tjera për albumin e tyre “All that you can’t leave behind”. Çmimi “kënga e vitit” iu dha 21 vjeçares Alicia Keis, për albumin e saj “Fallin”. Keis u emërua gjithashtu si artistja më e mirë e re.
XS
SM
MD
LG