Ndërlidhjet

HAGË


Procesi gjyqësor kundër Sllobodan Milloshevicit, po vazhdon me dyer të mbyllura. Dita e sotme shënon dhënien e dëshmisë së parë të personave që Tribunali u ofron mbrojtje dhe të cilët kërkojnë të mbajnë sekret identitetin e tyre. Zyrtarë në Hagë nuk kanë komentuar zhvillimet e sotme, por sipas korrespondentit tonw atje, në gjykatore duket tw jenë paraqitur dy gra shqiptare nga Kosova, të cilat thonë se janë viktima të përdhunimit.
XS
SM
MD
LG