Ndërlidhjet

SARAJEVË


NATO-ja njofton se ka nuk ka pasur sukses as në ditën e dytë të kërkimeve për kapjen e të kërkuarit për krime lufte, ish-komandantit serb, Radovan Karagjic. Një aksion i ngjashëm në fshatin Celebiq dështoi edhe dje. Zëdhënësi i SFOR-it, kapiteni Deril Morell, tha se operacionet për ndalimin e Karagjicit demonstrojnë sic u shpreh ai, “vendosmërinë për të vepruar dhe për të kapur, nëse është e nevojshme edhe me forcë, personat e akuzuar për krime lufte”.
XS
SM
MD
LG