Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, lordi George Robertson u ka bërë thirrje Radovan Karagjicit dhe të akuzuarve të tjerë të Hagës, të dorëzohen me dinjitet pasi koha për ta po skadon. Në të kundërtën, është shprehur ai, “drejtësia do të shkojë tek ata”. George Robertson, ka paralajmëruar një seri operacionesh të mëtejshme të forcave të SFORit për kapjen e të akuzuarve për krime lufte dhe ballafaqimin e tyre me drejtësinë në Hagë.
XS
SM
MD
LG