Ndërlidhjet

AHMADABAD


Policia indiane ka hapur zjarr sot mbi turmat e protestuesve myslimanë dhe hindu në provincën Guxharat. Rreth 250 njerëz raportohet të jenë vrarë në Indinë perëndimorë këtë javë, si pasojë e dhunës ndër-fetare. Autoritetet e provincës kanë thirrur armatën për të ndalur trazirat që konsiderohen si më të rëndat në dekadën e fundit.
XS
SM
MD
LG