Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav, Vojisllav Koshtunica shikoi lokalet e selisë së partisë së tij në Beograd ku mbrëmë shpërthyen dy bomba e tha se kjo është shenjë se shoqëria jugosllave gjendet në krizë të thellë.
Ministri i Brendshëm i Serbisë, Dushan Mihajlloviq tha nga ana e tij se sulmi, që kaloi pa viktima, ka qenë tentativë për destabilizimin e situatës në vend dhe se mund të jetë bërë nga dikush që ka dashur të parandalojë reformat.
XS
SM
MD
LG