Ndërlidhjet

AHMADABAD/INDI


Të gjitha shtetet e Indisë janë vënë në gjendje alarmi për shkak të frikës se dhuna midis myslimanëve dhe hindusëve në shtetin Guxharat, që la 250 të vrarë deri tash, mund të zgjerohet edhe në pjesët tjera të vendit.
Policia ka hapur zjarr kundër pjesëmarrësve në trazira në qytetin Ahmadabad, që kishin goditur njëri-tjetrin me bomba dhe kallur objekte.
Në shumë qytete të Guxharatit ka dalë ushtria dhe është vendosur ora policore.
XS
SM
MD
LG