Ndërlidhjet

JERUZALEM


Tankset izraelite janë tërhequr nga një kamp refugjatësh palestinezë në Bregun Perëndimor, pas kërkimeve që bënë në të dhe ku si rezultat i përplasjeve dy palëshe, humbën jetën dje pesë palestinezë. Gjithashtu trupat izraelite janë larguar nga një kamp pranë qytetit Xhenin, por kanë vazhduar kërkimet në një tjetër kamp refugjatësh në afërsi të qytetit Nablus.
XS
SM
MD
LG