Ndërlidhjet

NJU DELHI, Indi


Kryeministri i Indisë, Atal Behari Vaxhpaji, u ka apeluar banorëve të Guxhajatit, të tregohen të përmbajtur dhe të mos bien pre e provokacioneve.
Thirrja e tij vjen pas një javë trazirash në shtetin e Indisë Perëndimore, ku vetëm dje u dogjën të gjallë 27 njerëz. Në valën e dhunës ndër-fetare që ka mbërthyer provincën dhe që përmendet si më seriozja në dekadën e fundit, kanë humbur jetën mbi 300 besimtarë myslimanë dhe hindu.
XS
SM
MD
LG