Ndërlidhjet

LONDËR


Policia britanike bën të ditur se një pako që përmbante lëndë plasëse dhe e cila i mbërriti dje në zyrë kryeministrit Toni Bler, është dërguar nga një grup radikal skocez.
Përgjegjësinë e mori ushtria Clirimtare Kombëtare Skoceze, grup që synon krijimin e republikës së pavarur skoceze dhe rivendosjen e keltishtes së vjetër si gjuhë zyrtare në Skoci. Pakoja dërguar kryeministrit Bler, i cili aktualisht ndodhet në Australi, u hap nga stafi i tij dhe nuk shkaktoi dëme.
XS
SM
MD
LG